Ksiądz Artur Sokół

Urodził się 5 czerwca 1975 w Zamościu. W roku 1990 ukończył Szkołę Podstawową nr 3 w Zamościu, a następnie uczęszczał do Technikum Rolniczego w Zamościu. W 1995 roku wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Lublinie, rozpoczynając tym samym przygotowania do posługi kapłańskiej. 9 czerwca 2001 roku z rąk Księdza Biskupa Jana Śrutwy przyjął święcenia kapłańskie.

W 2001 rozpoczął pracę duszpasterską w parafii Zwiastowania NMP w Tomaszowie Lubelskim, gdzie pracował do 2008 roku, po czym został przeniesiony do parafii Ducha Świętego w Hrubieszowie.

W lutym 2013 roku ksiądz Artur Sokół został mianowany kapelanem Związku Harcerstwa Polskiego "hufca" w Hrubieszowie.

Decyzją Księdza Biskupa Mariana Rojka, ksiądz Artur od sierpnia 2013 roku jest wikariuszem naszej parafii w Lubyczy Królewskiej. Sprawuje opiekę duszpasterską nad Liturgiczną Służbą Ołtarza i Legionem Maryi.