Nowości

 


Zobacz kilka zdjęć z pasterki - kliknij tutaj. :)
Dnia 12 listopada odbył się Dekanalny Turniej Piłki Nożnej dla Liturgicznej Służby Ołtarza. Reprezentacja naszej parafii (ministranci z klas V-VI SP) zajęła 3 miejsce. Gratulujemy!

Zdjęcia


Modlitwa za zmarłych

Miesiąc listopad koncentruje naszą uwagę na modlitwie za zmarłych. Tradycją jest modlitwa wypominkowa, w której polecamy naszych bliskich zmarłych. Zapisane karty wypominkowe prosimy przynosić do świątyni. Modlitwa wypominkowa za zmarłych będzie się odbywać w uroczystości i pierwsze trzy niedziele listopada. Przed każdą Mszą koronka do Bożego Miłosierdzia wraz z wypominkami.Dnia 15 października 2011 roku odbyło się IV Józefowskie Spotkanie z Piosenką Religijną. Nasz parafialny zespół Emaus zajął I miejsce. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Zdjęcia

Zdjęcia z uroczystości odpustowych w naszej parafii.

 Modlitwa różańcowa...

Rozważania różańcowe

W naszej parafii, modlitwa różańcowa w dni powszednie o godzinie 1700, a w niedziele o 1630. Msze święte codziennie bezpośrednio po różańcu. Serdecznie zapraszamy.


2011-08-04


Sierpień miesiącem abstynencji

Dramat zmarnowanych talentów, straconych życiowych szans i zaprzepaszczonych nadziei to efekt nadużywania alkoholu. „Tymczasem dookoła nas szerzy się lekceważenie tego zjawiska. Alkohol traktuje się jak niegroźny produkt spożywczy, który nie powoduje żadnych negatywnych konsekwencji” – alarmuje bp Tadeusz Bronakowski, przewodniczący Zespołu Konferencji Episkopatu ds. Apostolstwa Trzeźwości.

Międzynarodowe rankingi plasują Polskę pośród państw, w których problemy alkoholowe są jednymi z najpoważniejszych. „Chociaż nie pijemy najwięcej w Europie, to jednak pijemy w sposób bardzo niszczący, szkodliwy i ryzykowny. Według dokumentów rządowych statystyczny Polak spożywa ponad 9 litrów czystego alkoholu rocznie” – czytamy w apelu.

Jak podkreśla bp Bronakowski, „alkohol to cichy, codzienny wróg życia duchowego i religijnego, rodzinnego i społecznego”. W imieniu Zespołu ds. Apostolstwa Trzeźwości apeluje do rodziców, by kształtowali prawidłowe postawy wobec alkoholu. „Rodzice nieobecni, wyobcowani, rodzice niezainteresowani losami córki lub syna to pierwszy krok do problemów dziecka z alkoholem” - czytamy.

Apel Zespołu ds. Apostolstwa Trzeźwości przypomina, że ustawa o wychowaniu w trzeźwości nakłada na wszystkich, czyli na parlament, rząd i samorządy obowiązek zmniejszania fizycznej i ekonomicznej dostępności alkoholu. „Nie możemy akceptować sytuacji, w której z jednej strony wydaje się miliardy złotych na rozwój kapitału ludzkiego, a jednocześnie przez brak determinacji i dobrego prawa tak wiele ludzkiego potencjału jest bezpowrotnie marnowane” - czytamy. Członkowie Zespołu ds. Apostolstwa Trzeźwości ponawiają apel, by zakazać, a przynajmniej znacząco ograniczyć reklamę oraz inne formy promocji alkoholu. „Ograniczenie fizycznej i ekonomicznej dostępności alkoholu to jedno z najskuteczniejszych narzędzi profilaktycznych prowadzących do zmniejszenia spożycia. Z tego narzędzia korzysta wiele wysokorozwiniętych państw. Nie jest to polityka represji, ale polityka odpowiedzialności” - wskazują.

Apel zwraca uwagę, że każdy z nas jest odpowiedzialny nie tylko za własną trzeźwość, ale także trzeźwość drugiego człowieka. „Stosowanie towarzyskiego przymusu picia, ale również bierność wobec postępującego uzależnienia drugiego człowieka to grzech przeciw przykazaniu miłości bliźniego” – tłumaczy bp Bronakowski. Zaznacza przy tym, że „troska o trzeźwość narodu jest sprawą nie tylko wierzących, ale wszystkich”.

Wzorem troski o trzeźwość człowieka i całego narodu są – jak czytamy w apelu Zespołu ds. Apostolstwa Trzeźwości – kard. Stefan Wyszyński (3 sierpnia przypada 110. rocznica jego urodzin) oraz św. Maksymilian Maria Kolbe (14 sierpnia to 70. rocznica jego męczeńskiej śmierci), a także błogosławiony Jan Paweł II. „Niech jego nauki mobilizują nas do osobistej refleksji i odważnej decyzji o abstynencji, która jest darem miłości dla Boga, drugiego człowieka i Ojczyzny” – proszą członkowie Zespołu ds. Apostolstwa Trzeźwości i apelują, byśmy dzielili się świadectwem abstynencji.

Źródło: Diecezja Zamojsko-Lubaczowska

2011-07-17

Dnia 14 lipca ministranci z naszej parafii wraz z Ks. Proboszczem, który jest ich opiekunem, pojechali na rajd rowerowy szlakami Roztocza. W najbliższym czasie odbędzie się kolejny taki wyjazd, na który serdecznie zapraszamy pozostałych członków Służby Liturgicznej, jak i młodzież z KSMu. ;)

Zdjęcia z wycieczki!!

2011-06-18

23 czerwca obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa, nazywaną potocznie Bożym Ciałem. W   tym roku uroczysta procesja poprzedzona Mszą Świętą o godzinie 1000 przejdzie ulicami: Kolejową, M. Konopnickiej, Cichą, Żwirki i Wigury.


2011-06-17
 
W środę 22 czerwca o godzinie 800 odbędzie się uroczysta Msza Święta z okazji zakończenia roku szkolnego, na którą serdecznie wszystkich zapraszamy.

2011-06-13

12 czerwca 2011 roku w Wożuczynie odbył się przegląd piosenki religijnej. Nasza schola parafialna o nazwie "EMAUS" zajęła 1. miejsce! Serdecznie gratulujemy..


2011-06-10

Drodzy w Chrystusie Panu Siostry i Bracia!

Dzięki Waszemu wysiłkowi i materialnemu zaangażowaniu udaje nam się realizować  ważne inwestycje dla życia parafialnego, czego znamiennym przykładem jest ogrodzenie cmentarza parafialnego i parking przy kościele. Trudno byłoby je osiągnąć bez Waszej własnej pracy, serca i nade wszystko ofiar finansowych.

 Obecnie stoi przed nami wyzwanie instalacji nowoczesnego ogrzewania kościoła. Wszyscy na pewno doceniamy możliwość przebywania w ogrzanym kościele zimową porą.

 W pierwszych dniach czerwca została zamontowana przez firmę Domplast  instalacja grzewcza kościoła.  

Koszt instalacji wynosi 20 tysięcy złotych. Dodatkowe koszty to przyłącze gazowe do kościoła – ok. 5 tysięcy złotych.

 Wasze otwarte serca i ofiarność pozwoliły na zgromadzenie 8 tysięcy złotych.

 

Potrzebujemy  na pokrycie pozostałych  kosztów (jeszcze w miesiącu czerwcu) 17 tysięcy złotych.

Dlatego razem z Radą Duszpastersko-Ekonomiczną Parafii  zwracamy się z serdeczną prośbą do wszystkich naszych parafian oraz wszystkich ludzi dobrej woli  o wsparcie finansowe na pokrycie kosztów  powyższych inwestycji.

 Mamy nadzieję, że nasza prośba spotka się ze zrozumieniem i wsparciem.

Dobrowolne ofiary można składać podczas nabożeństw w kościele lub na parafialne konto:

Bank BGŻ oddział Tomaszów Lubelski   77 2030 0045 1110 0000 0146 1770

lub

Bank Spółdzielczy w Lubyczy Król.  57961700050000137120000001 (bez prowizji!)

Za wszelkie dobro duchowe i materialne ofiarowane na rzecz  kościoła
składamy serdeczne podziękowanie.

Z chrześcijańskim pozdrowieniem,

      Rada Duszpastersko-Ekonomiczna

     i ks. proboszcz Robert Mokrzyński


2011-06-03

Zesłanie Ducha Świętego, potocznie Zielone Świątki, w tym roku przypada na 12 czerwca. Jest wspomnieniem zesłania Ducha Św. na apostołów i Maryję w Wieczerniku 50 dni po zmartwychwstaniu. W tym dniu skończył się okres wielkanocny.


2011-05-31

Pierwsza Komunia Święta

W dniu 29 maja bieżącego roku dzieci z klas II szkoły podstawowej poraz pierwszy w swoim życiu w pełni uczestniczyły w Eucharystii.

 

Wkrótce zdjęcia!


2011-05-26

  Wtedy więc wkładali [Apostołowie] na nich ręce, a oni otrzymywali Ducha Świętego. (Dz 8,17)

19 maja młodzież z naszej parafii przyjęła sakrament bierzmowania. Istotą tego sakramentu jest przekazanie Ducha Świetego, umocnienie wiary i uzdolnienie do świadczenia o niej oraz jej obrony.

Wkrótce zdjęcia!

2011-05-07

Zobacz zdjęcia z drogi krzyżowej w Wielki Piątek i przedstawienia o Janie Pawle II.

2011-04-28

Rozpoczęliśmy przeżywanie Okresu Wielkanocnego, który trwa czas 50 dni - od Wigilii Paschalnej
do Niedzieli Zesłania Ducha
Świętego.

Jezus Zmartwychwstał!


2011-04-15


Triduum Paschalne

Rozpoczyna się w Wielki Czwartek wieczorną mszą, a kończy się nieszporami w wielkanocne popołudnie.

Wielki Czwartek upamiętnia Ostatnią Wieczerzę, w czasie której Jezus zapowiedział swoją rychłą śmierć. Msza święta odbędzie się o godzinie 1800.

Wielki Piątek to dzień żałoby i skupienia - dzień śmierci Jezusa. W tym dniu nie odprawia się Eucharystii, a wiernych obowiązuje ścisły post. Uroczystości wielkopiątkowe rozpoczynają się o godzinie 1800.

Pierwsza droga krzyżowa (w kościele) odbędzie się o godzinie 1700, zaś druga (ulicami naszej miejscowości) - o 2100.

Wielka Sobota jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu. Podobnie jak w Wielki Piątek, w tym dniu nie odprawia się Mszy Świętej, ale święci się pokarmy.


2011-04-12

A tłumy, które Go poprzedzały i które szły za Nim, wołały głośno:
Hosanna Synowi Dawida!
Błogosławiony Ten, który przychodzi w imię Pańskie!
Hosanna na wysokościach! (Mt. 21)

Niedziela palmowa jest świętem ruchomym, upamiętniającym wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy. Tak jak podają wszyscy czterej ewangeliści było to przybycie bardzo uroczyste i triumfalne.

Jest to pierwszy dzień Wielkiego Tygodnia. W tym roku uroczystość ta przypada na 17 kwietnia. Msze Święte odbywają się w takim samym porządku jak w zwykłą niedzielę.


2011-03-12


Zapraszamy wszystkich na drogi krzyżowe w każdy piątek: o 1515 dla dzieci i młodzieży i 1700 dla dorosłych.


2011-03-10

Wielki Post

W Środę Popielcową, od posypania głów popiołem, rozpoczął się okres Wielkiego Postu.
Jest to okres 40 dni i nocy przygotowujący nas do przeżywania nadchodzących Świąt Paschalnych. Czas ten trwa do Mszy Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek.

Liturgia Wielkiego Postu jest bardzo wyciszona. W kolorach szat liturgicznych dominuje fiolet. Z obrzędów Mszy świętej znika uroczysty hymn "Chwała na wysokości Bogu" (śpiewany jedynie w czasie przypadających w Wielkim Poście uroczystości, np. św. Józefa - 19 marca, czy Zwiastowania Pańskiego - 25 marca) oraz radosna aklamacja "Alleluja" (nawet w uroczystości i święta) śpiewana przed odczytaniem fragmentu Ewangelii (zastępuje ją aklamacja "Chwała Tobie, Królu wieków" albo "Chwała Tobie, Słowo Boże"). Zakazane jest przyozdabianie ołtarza kwiatami, zaś gra na instrumentach muzycznych dozwolona jest tylko w celu podtrzymania śpiewu.

Wielki Post to czas szczególny - czas modlitwy, refleksji, nawrócenia. Wykorzystajmy go dobrze i przygotujmy się do Wielkanocy.